WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Bezpieczny wypoczynek a COVID

ognisko_obozMinisterstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych. Należy jednak zaznaczyć, że sytuacja nadal jest dynamiczna i może ulec zmianie. W tej chwili kuratorzy oświaty rozstrzygają procedury wyłaniania organizatorów wypoczynku dofinansowanego z budżetu państwa. W tym roku na wypoczynek zaplanowano blisko 28 mln zł.

Poprawiono: piątek, 29, maj 2020 12:47

Odsłony: 2254

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

back to school 1622789 640Trzy, dwa, jeden - start, czyli wrześniowy powrót do szkoły. W tym roku jakoś tak inaczej bo 02. września. I się zacznie, bo patrząc na kalendarz dni wolnych łatwo rodzice nie będą mieli. 

Pierwsza dłuższa przerwa to okolice świąt Bożego Narodzenia. Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2019 roku.
1 stycznia wypada w środę - to także dzień wolny od szkoły. Pytanie co szkoły zrobią z 2 i 3 stycznia - czy zapewnią dzieciom opiekę, czy plan lekcji będzie realizowany? No cóż, w każdej szkole może to być indywidualnie regulowane, ponieważ, co warto przypomnieć - dyrektorzy mają do wykorzystania tak zwane dni dyrektorskie, co oznacza, że plan lekcji nie jest realizowany. Zakładając zatem, że 2 i 3 również będą wolne, uczniowie wrócą do szkoły dopiero 7 stycznia (6 stycznia, w poniedziałek, wypada Święto Trzech Króli.

Poprawiono: środa, 28, sierpień 2019 12:54

Odsłony: 3892

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Sprawność fizyczna dzieci na coraz gorsza

sneakers 3436509 960 720Eksperci szacują, że jedynie 24 proc. dzieci w Polsce spełnia zalecenia WHO dotyczące aktywności fizycznej, ćwicząc co najmniej godzinę dziennie. Sprawność młodego pokolenia z dekady na dekadę systematycznie spada. Rośnie za to poziom nadwagi i otyłości wśród polskich dzieci. Te statystyki można odwrócić. Udowadnia to projekt edukacyjny Aktywne Szkoły MultiSport, który zmobilizował do ruchu ponad 9 tysięcy uczniów szkół podstawowych.

Aktywne Szkoły MultiSport to program, który przez ostatni rok prowadzony był w 35 dolnośląskich szkołach podstawowych. Celem projektu jest inspirowanie dzieci, rodziców i nauczycieli do wprowadzenia większej ilości aktywności fizycznej w codzienność uczniów szkół podstawowych.

- W każdej szkole, która wzięła udział w projekcie, przeprowadziliśmy warsztaty związane z aktywnością fizyczną. W warsztatach udział wzięli nauczyciele, rodzice, a także władze samorządowe. Rezultatem tych spotkań były pomysły na aktywizację ruchową dzieci. Każda ze szkół opracowała co najmniej jedno rozwiązanie takie jak aktywna droga do szkoły czy lekcje na piłkach do pilatesu. W większości były to niskobudżetowe rozwiązana, które jak się okazało, przyniosły świetne efekty – mówi Jakub Kalinowski, prezes Fundacji V4Sport, która realizuje projekt.

Poprawiono: czwartek, 21, luty 2019 11:03

Odsłony: 4578

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?